درباره هلدینگ درمان

معرفی خدمات سازمان تامین اجتماعی

فعالیت بیمه‌های اجتماعی در ایران با تشکیل صندوق احتیاط کارگران شبکه راه‌آهن کشور در سال ۱۳۱۰ پایه‌ریزی شد و درنهایت در تیرماه ۱۳۵۴ با گسترش یافتن دامنه پوشش و شمول تعهدات آن و ادغام برخی سازمان‌های بیمه اجتماعی دیگر، سازمان تأمین اجتماعی تشکیل شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تعمیم و گسترش تأمین اجتماعی برگرفته از اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با تکیه‌بر برخورداری آحاد مردم از مزایای تأمین اجتماعی به‌عنوان حق همگانی سرلوحه کار قرار گرفت. در اوایل سال ۱۳۸۳ قانون نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و سازمان تأمین اجتماعی به‌عنوان رکن اساسی نظام بیمه‌ای کشور به ادامه فعالیت پرداخت. جمعیت تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی دربرگیرنده دوسوم جمعیت شهرنشین و بیش از ۵۰ درصد جمعیت کل کشور و شامل بیمه‌شدگان اجباری، حرف و مشاغل آزاد، رانندگان، مقرری‌بگیران بیمه بیکاری و بیمه‌شدگان اختیاری و افراد تحت تکفل آن‌ها است.

سازمان تأمین اجتماعی با بیش از نیم‌قرن سابقه فعالیت، به‌واسطه بیشترین ارتباط با بدنه جمعیتی کشور، گسترده‌ترین نهاد در عرصه نظام بیمه‌های اجتماعی محسوب می‌شود. این سازمان دامنه وسیع کمی و کیفی خدمات خود را از طریق دو شبکه بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان اصلی و تحت پوشش عرضه می‌کند. سازمان تأمین اجتماعی با بر عهده داشتن وظیفه اجرا، تعمیم و گسترش انواع بیمه‌های اجتماعی در چارچوب قوانین مربوطه و با رعایت اصل عدالت در ورودی‌ها و خروجی‌ها و نگاه بلندمدت، نقش اساسی در پشتیبانی و صیانت از نیروی کار و بهبود مناسبات اقتصادی- اجتماعی در فرآیند توسعه کشور و هماهنگ با نظام تأمین اجتماعی نقش ایفا می‌کند. این سازمان طی سال‌های متمادی به‌منظور گسترش کیفی و کمی خدمات درمانی خود اقدامات متعددی انجام داده که آخرین آن تأسیس هلدینگ درمان (شرکت میلاد سلامت تأمین اجتماعی) بوده است. این شرکت به‌منظور تفکیک تولیت درمان از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی باهدف ارتقا کمی و کیفی ارائه خدمات با توجه به جنبه‌های بهره‌وری و رعایت صرفه‌های اقتصادی در سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کرد.

معرفی شرکت میلاد سلامت تامین اجتماعی (هلدینگ درمان)

از اواسط دهه هفتاد شمسی، صاحب نظران و کارشناسان برجسته حوزه های مالی، اقتصادی و درمان سازمان تامین اجتماعی به دنبال دست یابی به راه کاری جهت بهبود و ارتقاء کیفیت ارائه خدمات تشخیصی و درمانی در حوزه درمان سازمان بودند تا با جدا نمودن تولید و عرضه ارائه خدمات درمانی از خرید خدمت و نظارت بر کیفیت اقدام موثری برای بکار گیری مدیریت علمی و حرفه ای در حوزه ارائه خدمات درمانی و بهره گیری از صرفه های ناشی از مقیاس و کنترل تضاد منافع موجود میان خریدار و تولید کننده واحد خدمات درمانی صورت پذیرد.

با این هدف در اواخر دهه ۷۰ تا میانه دهه ۸۰ شمسی، پنج پوسته موسسات با نام های موسسه خدمات درمانی شهید لواسانی و … تاسیس گردید. در یک اقدام نوآورانی و در مشارکت با گروهی از پزشکان بخش خصوصی شرکت گروه پزشکی حکمت تاسیس گردید و بیمارستان صدر (به آفرین) به شرکت گروه پزشکی حکمت اجاره داده شد.

در گام دیگر پوسته موسسه خدمات درمانی میلاد سلامت تهران تشکیل و بیمارستان تازه تاسیس میلاد تهران به پوسته مذکور واگذار گردید.

همچنین پوسته ای تحت عنوان موسسه خدمات درمانی البرز کرج تشکیل و بیمارستان البرز کرج به پوسته این موسسه اجاره داده شد.

در سالیان بعد سازمان تامین اجتماعی به دنبال شناسایی الگوی برتر اداره بیمارستان ها به بررسی هر یک از سه الگوی مطالعاتی مذکور پرداخت. با توجه به موفقیت های اداره بیمارستان ها به شیوه شرکتی و با بهره گیری از شخصیت های حقوقی مستقل که موجب کاهش قابل ملاحظه هزینه ها و ارتقاء مناسب کمیت و کیفیت ارائه خدمات درمانی شده بود، سازمان تامین اجتماعی با اخذ مجوزهای لازم از هیات مدیره و هیات امناء خود، نسبت به افزایش بیمارستان های هیات مدیره ای اقدام نمود، همزمان با توسعه و گسترش مجموعه بیمارستان های هیات مدیره ای و در راستای اداره علمی، حرفه ای و یکپارچه شرکت و موسسات درمانی مذکور سازمان تامین اجتماعی نسبت به ایجاد شرکت میلاد سلامت تامین اجتماعی (هلدینگ درمان) اقدام نمود.

شرکت صبا تامین سپهر (سهامی خاص) در تاریخ ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ به شماره ثبت ۴۷۶۰۳۴ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۱۰۴۴۲۹ در تهران به ثبت رسید.

با عنایت به مصوبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ هیات محترم امنای سازمان تأمین اجتماعی و مصوبه یک هزار و هفتصد و سی و سومین جلسه هیات مدیره محترم سازمان مبنی بر تشکیل «هلدینگ درمان سازمان تأمین اجتماعی» نام این شرکت در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ به میلاد سلامت تأمین اجتماعی تغییر یافت و نزد مرجع ثبت شرکت‌ها، به ثبت رسید.

بر طبق بند ۲ مصوبه ۱۷۳۳ جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ هیات مدیره محترم سازمان اختیار اداره مجامع عمومی عادی و فوق‌العاده شرکت گروه پزشکی حکمت و مؤسسات خدمات درمانی میلاد سلامت تهران، میلاد بیرجند، میلاد سلامت اهواز، میلاد سلامت ایلام و البرز کرج به شرکت میلاد سلامت تأمین اجتماعی تفویض گردید. همچنین بر اساس مصوبه مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۱ هیات محترم منای سازمان تامین اجتماعی، مقرر شد تا سهام و سهم الشرکه شرکت و موسسات درمانی مذکور به هلدینگ درمان منتقل گردد.

اعضای هیات مدیره

دکتر عباس جندقی به‌عنوان مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره، دکتر مهدی درخشان به‌عنوان نایب‌رئیس هیأت مدیره، حسین تک روستا، دکتر محمدحسین بهزاد مقدم و دکتر هاشم صابری مقدم طهرانی اعضای دوره اول هیات مدیره شرکت میلاد سلامت تأمین اجتماعی را تشکیل می‌دهند.

دکتر هدایت اله ادیب نیا به عنوان مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره، دکتر سید عبداله میراکبری به عنوان رئیس هیات مدیره و دکتر حسین تک روستا به عنوان عضو موظف هیات مدیره اعضای دوره دوم هیات مدیره شرکت میلاد سلامت تامین اجتماعی را تشکیل می دهند.

ویژگی‌ها

میلاد سلامت تأمین اجتماعی دارای معتبرترین و برترین نام در میان هلدینگ های کشور است و با در نظر داشتن رضایت نهایی بیمه‌شدگان به‌عنوان مرکز اصلی پشتیبانی و تصمیم سازی در فرآیند اتخاذ سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان حوزه سلامت در سازمان تأمین اجتماعی و سطح ملی شمرده می‌شود. این هلدینگ نیازهای حوزه سلامت و درمان کشور را در رابطه با بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی ارجحیت کیفی و اقتصادی بخشیده و قطب پاسخگویی به توسعه و به‌کارگیری فناوری‌های نوین در حوزه خود یعنی سلامت و درمان گردیده است.

این شرکت ضمن تعامل و روابط سازنده با نهادهای ملی و بین‌المللی و سایر مراکز درمانی و مدیریتی به نیازهای مراکز زیرمجموعه در راستای خدمت‌رسانی درست به ذی‌نفع نهایی پاسخی سریع می‌دهد. گردشگری سلامت را به‌عنوان اولویت راهبردی خود قرار داده و در این زمینه پیشرو است. دارای واحد پژوهشی مستقل و پویا در بستر سلامت بوده و با دسترسی به شبکه‌های اطلاعاتی خارجی و داخلی بانک اطلاعاتی گسترده و کاملی از دانش فنی موردنیاز خود دارد. با دسترسی به منابع مالی موردنیاز مطابق با برنامه راهبردی مصوب سازمان تأمین اجتماعی پیش می‌رود و تبدیل‌شدن به مرجعی داخلی برای مراکز خارجی را در اهداف خود قرار داده است. با نهادینه کردن کاربرد خلاقیت از توان تخصصی نخبگان و شبکه‌سازی آن‌ها استفاده می‌کند و به مرکزی برای جذب و پرورش این استعدادها بدل می‌شود. درمجموع می‌توان مدیریت اقتصادی، توسعه‌سازمانی و مخاطب محوری را اهداف بزرگ این هلدینگ دانست.

شرکت‌ها و موسسه‌های تابعه

  • مؤسسه خدمات درمانی میلاد البرز (بیمارستان البرز)
  • مؤسسه خدمات درمانی میلاد سلامت اهواز (بیمارستان امیرکبیر)
  • مؤسسه خدمات درمانی میلاد ایلام (بیمارستان شهدای زاگرس)
  • مؤسسه خدمات درمانی ميلاد بیرجند (بیمارستان حضرت ابوالفضل)
  • مؤسسه خدمات درمانی میلاد تهران (بیمارستان میلاد تهران)
  • شرکت گروه پزشکی حکمت (بیمارستان صدر به آفرین)
  • مؤسسه خدمات درمانی میلاد خوی (بیمارستان امیرالمؤمنین)

چشم‌اندازها

در افق این چشم‌انداز (سال ۱۴۰۴) هلدینگ درمان، کانون شبکه گسترده‌ای از مراکز درمانی و سایر واحدهای اجرایی حوزه سلامت و رشته‌های وابسته به‌صورت اقتصادی و بهره ور است و به‌عنوان برترین شرکت درمانی منطقه با مدیریت بهینه این مراکز و استفاده از نیروهای متخصص و متعهد، توانایی تعریف تا عملیاتی سازی به‌روزترین شیوه‌های درمان و خدمات وابسته با اولویت پاسخگویی به‌تمامی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در سراسر کشور را دارا می‌باشد.

اهداف

شرکت مصمم است از طريق انضباط کاري توأم با مديريت مشارکتي و تکیه‌بر نيروي انساني متخصص، خلاق و باانگیزه و بهره‌مندی از سامانه‌های متعدد، مجهز و متمرکز درزمینه هاي مختلف علوم و فناوري حوزه سلامت موجبات بهبود و عملکرد اقتصادی واحدهای زیرمجموعه توأم با ارتقاء کیفیت درمان را برای جامعه مخاطب فراهم آورده و در بهبود شاخص‌های سلامت (درمان) و کیفیت سبک زندگی ایرانی- اسلامی از طريق پاسخگويي به نيازهاي بخش درمان الگویی مناسب و پیشگام در خدمت‌رسانی به همه بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی باشد.

شرکت میلاد سلامت تأمین اجتماعی به‌عنوان بازوي توانمند سازمان تأمین اجتماعی در حوزه ارائه خدمات درمانی تمامي تلاش خود را جهت ارتقاء دسترسي جامعه مخاطب خود یعنی بیمه‌شدگان به بالاترین سطح خدمات درمانی به‌صورت رایگان به کار می‌گیرد.

تاریخچه فعالیت

۱۳۹۴

 

شرکت صبا تأمین سپهر (سهامی خاص) در تاریخ ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ به شماره ثبت ۴۷۶۰۳۴ به شناسه ملی ۱۴۰۰۵۱۰۴۴۲۹ در تهران به ثبت رسید.

۱۳۹۶

 

نام این شرکت در جلسه مجمع عمومی فوق­العاده مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ طی مجوز شماره ۱۰۰۰/۹۶/۵۷۵۴ مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ سازمان تأمین اجتماعی به میلاد سلامت تأمین اجتماعی تغییر یافت و نزد مرجع ثبت شرکت­ها ثبت گردید.

 

۱۳۹۷

 

بر طبق بند ۲ مصوبه ۱۷۳۳ جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ هیات مدیره محترم سازمان و در اجرای تفویض اختیار شماره ۱۰۰۰/۹۶/۵۱۸۲ مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ مدیرعامل محترم سازمان اختیار اداره مجامع عمومی عادی و فوق العاده شرکت گروه پزشکی حکمت و موسسات خدمات درمانی میلاد سلامت تهران، میلاد بیرجند، میلاد سلامت اهواز، میلاد سلامت ایلام و البرز کرج به شرکت میلاد سلامت تامین اجتماعی تفویض گردید و در تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ طی نامه شماره ۱۰۰۰/۹۷/۳۲۰۳ تمدید گردید.